WEEKEND DLA ZDROWIA I URODY (Z JOGĄ I MASAŻEM AJURWEDYJSKIM)

W czasie warsztatu nauczymy się ajurwedyjskiego  masażu Shiro Abhanga – czyli masażu głowy.

Ten masaż regeneruje organy zmysłu (oczy, uszy nos), wspomagając ich prawidłowe funkcjonowanie. Uwalnia od stresów zycia codziennego, przynosi ulgę obolałym i spiętym mięśniom szyi,  barków i ramion. Szczególnie korzystny dla osób pracujacych przy komputerze.

Masaż relaksuje, rozluźnia, poprawia ukrwienie skóry głowy, odżywia cebulki włosów i zapobiega wypadaniu włosów.

Daje poczucie wewnętrznego spokoju. Prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej.

Drugi masaż to Mukha Abhyanga – ajurwedyjski automasaż twarzy działający  relaksująco, uwalniający od  stresu  i napięcia.

Poprawia ukrwienie skóry na twarzy,  wzmacnia  tkankę mięśniową, poprawa napięcia skóry. Zwiększa ilość produkowanego w organizmie kolagenu i elastyny, co poprawia kondycję skóry.

Trzeci masaż to masaż stóp połączony z refleksoterapią – cudownie relaksuje stopy, a za ich pośrednictwem całe ciało, pobudza krążenie krwi, usuwa bolesne napięcia i pobudza przepływ energii w całym organizmie. Dzięki działaniu na określone  punkty akupresurowe wpływa regulująco i ozdrowieńczo na różne narządy i na całe ciało.  Daje uczucie nieziemskiej przyjemności.

Masaże będziemy wykonywać w parach i samodzielnie.

*Ajurweda – najstarszy, nieprzerwanie praktykowanym system medyczny świata  – sprzyja zdrowiu, naturalnemu pięknu i długiemu życiu. Ajurweda to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim  zapobieganie chorobom. Celem  ajurwedy jest uzyskanie równowagi i harmonii. Taki stan osiągany jest  bez użycia leków chemicznych, przy zastosowaniu odpowiedniej diety, leków ziołowych, ćwiczeń (joga) i masaży . Ajurweda uczy jak się prawidłowo odżywiać, jak dbać o zdrowie, w jaki sposób wykonywać codzienne czynności, jaki styl życia prowadzić.

A wszystko będzie się działo w magicznym miejscu …

Siódmy Las to siedlisko zagubione pośród malowniczych wzgórz kazimierskiego parku krajobrazowego. Wkoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół…

To miejsce, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz oraz zdrową żywnością… idealne by zregenerować ciało, wyciszyć umysł i otworzyć serce.

Pokoje

Śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką. W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa. W łazienkach ekologiczne kosmetyki L’Occitane – ekstrakty Prowansji.

Domy Siódmego Lasu zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły.

Eko kuchnia

Pysznie, lekko, domowo, w zgodzie z porami roku, z sezonowych produktów, na źródlanej wodzie i do syta – tak będziemy jedli.

Jak jajka to od kury wolno urzędującej, jak konfitury to siódmolasowe. Chleb jest wypiekany na miejscu, tak jak i na miejscu robione są kluski i pasty, nalewki na owocach, kwiatach i ziołach.

Piękna sala do jogi – duże okna,  drewniana podłoga, wspaniały widok, przestrzeń do ćwiczenia

Rozkład dnia – piątek

13.00 przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie

14.00 obiad

17.00 – 18.30 Popołudniowa sesja jogi

18.30  kolacja

19.30- 21.00 – wieczorna sesja + warsztat tematyczny

 rozkład dnia – sobota 

08.00-09.30 poranna sesja: pranayama, medytacja, powitanie słońca, asany, relaks

09.30 Śniadanie

Czas wolny

13.00-14.00 warsztat tematyczny

14.00 – obiad

Czas wolny

17.00 – 18.30 Popołudniowa sesja jogi

18.30  kolacja

19.30- 21.00 – wieczorna sesja + warsztat tematyczny

 rozkład dnia – niedziela 

08.00-09.30 poranna sesja: pranayama, medytacja, powitanie słońca, asany, relaks

09.30 Śniadanie

Czas wolny

12.00 – wyjazd

 Prowadzi Irena Kertyczak – nauczycielka jogi z dziesięcioletnim stażem w nauczaniu, certyfikowany doradca ajurwedyjskiego stylu życia, dyplomowana masażystka ajurwedyjskich punków marma , terapeutka jogi hormonalnej.

Zajęcia  odpowiednie zarówno dla osób praktykujących jogę  jak i początkujących.

Uczestniczą tylko kobiety.  Dojazd we własnym zakresie.

Adres: Siódmy las… Zawada 51    24-160 Wąwolnica

Dojazd : http://www.siodmylas.pl/dojazd-17

Cena od osoby –630 zł  – pokój dwuosobowy

Cena od osoby – 695 zł – pokój jednoosobowy

W cenie zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, wegetariańskie wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje), wszystkie zajęcia.

Zgłoszenia mailowe : happy.kertyczak@gmail.com

Gwarancją  rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki – 250 zł (zaliczka jest zwracana  w  50 % kwoty w przypadku rezygnacji 4 tygodnie przed wyjazdem). W przypadku rezygnacji w terminie późniejszym – zaliczka możliwa do zwrotu przy wskazaniu osoby na swoje miejsce).

Numer konta do wpłaty podajemy po potwierdzeniu mailem wolnego miejsca.

Gdzie: 
Siódmy Las (koło Kazimierza nad Wisłą)
Kiedy: 
17-19 marca 2017
Zajecia: